Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Avajaisestekilpailut

12.8.2018

Tiedot

  • Kilpailupäivä: sunnunstai 12.8.2018, kilpailut alkavat n. klo 9.00
  • Kilpailupaikka: Merrin Tallin kenttä, verryttely kentällä ja maneesissa
  • Osallistumismaksu: 10v€/startti
  • Paikalla toimii hyvin varusteltu kahvio ja päivän aikana on tarjolla myös keittolounasta
  • Kanslia avataan tunti ennen ensimmäisen luokan alkua ja suljetaan tunti viimeisen luokan päättymisen jälkeen
  • Rokotustodistukset esitettävä kansliassa ennen omaa suoritusta
  • Osallistumiseen vaadittavat ominaisuuspistemäärät kerrotaan luokkien yhteydessä
  • Yksi hevonen saa startata samassa luokassa eri ratsastajilla max. 2 kertaa
  • Yksi hevonen saa startata max. 2 kertaa koko kisapäivänä (samassa tai eri luokassa)
  • Yksi ratsastaja saa ratsastaa max. 2 eri hevosella per luokka

HUOMIO! Jotta hoitaja tai tuntilainen voi osallistua kilpailuihin, tulee hänen olla käynyt vähintään yhdellä estetunnilla Merrin Tallilla!


Luokat

Luokka 1: ristikkoluokka
Ei ominaisuuspisterajoituksia
Palkinnot: kaikille sijoittuneille ruusukkeet, lisäksi: 30v€ – 25v€ – 20v€ – 15v€ – 10v€

Luokka 2: 40cm
Ei ominaisuuspisterajoituksia
Palkinnot: kaikille sijoittuneille ruusukkeet, lisäksi: 30v€ – 25v€ – 20v€ – 15v€ – 10v€

Luokka 3: 60cm
Ei ominaisuuspisterajoituksia
Palkinnot: kaikille sijoittuneille ruusukkeet, lisäksi: 30v€ – 25v€ – 20v€ – 15v€ – 10v€

Luokka 4: 80cm
Hoitajalla/tuntilaisella oltava vähintään 25 ominaisuuspistettä esteratsastuksessa osallistuakseen
Palkinnot: kaikille sijoittuneille ruusukkeet, lisäksi: 70v€ – 55v€ – 40v€ – 25v€ – 10v€

Luokka 5: 100cm
Hoitajalla/tuntilaisella oltava vähintään 50 ominaisuuspistettä esteratsastuksessa osallistuakseen
Palkinnot: kaikille sijoittuneille ruusukkeet, lisäksi: 70v€ – 55v€ – 40v€ – 25v€ – 10v€


Ilmoittautuminen

Osallistuminen tapahtuu alla olevalla lomakkeella. Voit ilmoittaa useammankin osallistumisen samalla lomakkeella yhdellä kertaa, täytä kuitenkin jokaiselle osallistumiselle erikseen alla olevat ilmoitusmuodon kolme kohtaa. Ilmoittautumismuoto on seuraava:

Luokka:
Hevonen: *
Ratsastaja:

* =  hoitajilla ja tuntilaisilla vain hevostoive, toivottua ratsua ei välttämättä saa kisaratsuksi


Osallistujat

Luokka 1: ristikkoluokka
1. Jannica – Hopearinteen Marshmallow 0vp
2. Arabella Cedarhill – LK Stigma 0vp
3. Nonna Håp – Cointreau v. Helmwald 0vp
4. Rita – Paris 0vp
5. July – PKSTU Kashman 0vp
6. Rita – Charmant Landgraf 0vp
7. Sara Tattara- BL metsänjättiläinen 0vp
8. Ruusu Hunaja – LH Vincent 0vp
9. Luna – Nothing But Noodles 4vp
10. July – Kiaratsa Krote 4vp
11. Jade Koskinen – Stardust II 4vp
12. Sanna Koskinen – Mirandas Dream 4vp
13. Tinja – Karlo 4vp
14. Mintzu – Blue Time 4vp
15. Ava Kingwater – Balle 4vp
16. Anzkuli – Image Picture 4vp
17. Iisa Hamburg – AC Selijah 8vp
18. Anzkuli – Heiluhännän Ressukka 8vp
19. Jannica – Cwmnantcol Madawg 8vp
20. Hannah Nyman – Tige 12vp

Hylätty:
Tyler Rivers – Don’t Let Me Be Gone
Nea mäkinen – Hopeahelmen Takkukasa
Luna – Cinderella

Luokka 2: 40cm
1. Sisla – Edmée Gaëlle 0vp
2. Sanna Koskinen – Mirandas Dream 0vp
3. Anzkuli – Sumuniityn Milla 0vp
4. Rita – Mahdi 0vp
5. Jannica – Cwmnantcol Madawg 0vp
6. Nelli Laakso – SF William 0vp
7. Ava Pulkkanen – Sysivalkee 0vp
8. Mona Pukki – Cielo’s Piparminttu 4vp
9. Anzkuli – Silver I 4vp
10. Luna – Sheena The Scotland 4vp
11. Luna – Cinderella 4vp
12. Alexsander Muhkanen – Bolonian Riivari 4vp
13. Jannica – Hopearinteen Marshmallow 4vp
14. Sølvi – Feítl frá Lofoten 4vp
15. Rita – Aktas 4vp
16. Nea mäkinen – Hopeahelmen Takkukasa 8vp
17. July – Kiaratsa Krote 8vp
18. Beata – Notkelman Usva 8vp
19. Anika Jansen- KK’s Leo 8vp
20. Tyler Rivers – Don’t Let Me Be Gone 8vp
21. Jade Koskinen – Stardust II 8vp
22. July – PKSTU Kashman 8vp
23. Hannah Nyman – Tige 8vp

Hylätty:
Vivica Linna – Ninjutsu

Luokka 3: 60cm

1. Alexsander Muhkanen – Bolonian Riivari 0vp
2. Rita – Dragonite 0vp
3. Sølvi – Feítl frá Lofoten 0vp
4. Elton Rivers – Cobout III 0vp
5. Mintzu – Zwaantje 0vp
6. Tinja – Golddust’s Melody 0vp
7. Kaisa Karinen – VN Vertical Line 0vp
8. Lilja Taivaanranta – TR Wild Rogue 0vp
9. Rita – Nero 0vp
10. Vilmiina Backlund – Raingirl 0vp
11. Jannica – A.D. Rob-Roy 0vp
12. Sisla – Keskééndör 0vp
13. Milja – Venus 0vp
14. Ellen Koskela – Mist Twist 4vp
15. Beata – Notkelman Usva 4vp
16. July – Helestar 4vp
17. Sara Andersson – Väinämöinen 4vp
18. Ava Pulkkanen – Sysivalkee 4vp
19. Tinja – Morning’s Ginger Dust 4vp
20. Wilma Dachdecker – Griaustinis Dievas 4vp
21. Fiia Mäntykoski – Norđurán frá Husey 4vp
22. Ella Koskinen – KS Dirigentes Lady 4vp
23. Tiina Havuoja- Leeds Willing Campia 8vp
24. Jannica – A.D. Estellen Hilarius 8vp
25. Laura Pukki – Pikkupukin Miro 8vp
26. Julia Lintunen – Kotkanliidon Ester 8vp
27. Sanni Metsälä – Tobelinos TobiaX 8vp
28. Anzkuli – Zevilla’s Diena 8vp
29. July – Nedrana 8vp
30. Anzkuli – Brisandro 8vp

Hylätty:
Jade Koskinen – Narbonne
Natalia Siilo – BT’s Aramlind

Luokka 4: 80cm

1. Amanda Taivaanranta – Taivaanrannan Tuiskutuuli 0vp
2. Luokat 4 – Roosa Koivu – Thunder and Lightning 0vp
3. Rosa Järvelä – Tha am Prionnsa Teann 0vp
4. Tinja – Golddust’s Melody 0vp
5. Kerry Fortun – Koivukummun Milardon Milou 0vp
6. Jemina Hamburg – HM Hallegaaf 0vp
7. Ella Koskinen – KP Tähtikiito 0vp
8. Rita – Barracuda 0vp
9. Kerry Fortun – Tuuvela’s Sambia 0vp
10. Vivica Linna – Nordjos Anna 0vp
11. Chaiya Lindh – Friday Blues 0vp
12. Chaiya Lindh – Supernova Z 0vp
13. Anzkuli – Royal Star 0vp
14. Anna – Saariston Tykki 0vp
15. Sisla – Sysälän Flipperi 0vp
16. Natalia Siilo – BT’s Aramlinda 0vp
17. Emily Andersson – Comber’s Kasper 0vp
18. Natalia Siilo – Manchester Hope 0vp
19. Julia Lintunen – Kotkanliidon Ester 0vp
20. Marcus Cedarhill – Dream Boy 0vp
21. Sara Andersson – Gentleman 0vp
22. Wilma Dachdecker – Griaustinis Dievas 4vp
23. Luna – Sheena The Scotland 4vp
24. Elton Rivers – Cobout III 4vp
25. Avra – Tokastiel 4vp
26. Cassandra Aarnisalo – Vertigo 4vp
27. Tinja – Cha Cha Cha CLA 4vp
28. Ellen Koskela – Mist Twist 4vp
29. Malla Makkola – Best Friends 4vp
30. Alma Korhonen – General Comparade 4vp
31. Avra – Mount Sinai 4vp
32. Lyydia – Dartagnan Du Vern 4vp
33. Vilmiina Backlund – Raingirl 4vp
34. Vilma Harjuaho – Clock’s Nilson 4vp
35. July – Nedrana 4vp
36. Milja – Venus 4vp
37. Rita – Lorenzo 8vp
38. Kaisa Håp – Amigo 8vp
39. Janna Kaajapuro – Sharazan 8vp
40. July- Helestar 8vp
41. Jannica – Hurman Ritari 8vp
42. Saana Bergin – V.K. Forte 8vp
43. Anzkuli – Tunda Magic 8vp
44. Jennie Alg – Rs Aateellisuus 12vp
45. Mintzu – Halvard 12vp
46. Fanny Lemmilä – Mayor of Hills 12vp
47. Jenna Honkisuo – Capuccino 12vp
48. Jannica – Donfe’s Amor 12vp

Hylätty:
Rosa Mäkinen – Hopeahelmen Poikakaveri

Luokka 5: 100cm, avoin kaikille

1. Sanni Haapala – Cielo’s Noche 0vp
2. Luokka 5 -Ella Koskinen – KP Tähtikiito 0vp
3. Tinja – Cha Cha Cha CLA 0vp
4. Vivica Linna – Nordjos Anna 0vp
5. Alma Korhonen – Baff Chausin` Ghosts 0vp
6. Cassandra Aarnisalo – Gold Satin 0vp
7. Chaiya Lindh – Supernova Z 0vp
8. Kaisa Håp – Bamboulier 0vp
9. Jannica – Mr Know It All 0vp
10. Vilma Harjuaho – Clock’s Nilson 0vp
11. Chaiya Lindh – Friday Blues 0vp
12. Avra – Mount Sinai 0vp
13. Sisla – Valheen Taikuri 0vp
14. Lyydia – Dartagnan Du Vern 0vp
15. Rita – Chanel 0vp
16. Tinja – Morning’s Ginger Dust 0vp
17. Jenna Honkisuo – Capuccino 4vp
18. Rita – Direktiva 4vp
19. Jannica – Limitless Time 4vp
20. Rosa Järvelä – Tha am Prionnsa Teann 4vp
21. Luokat 5 – Roosa Koivu – Thunder and Lightning 4vp
22. Anzkuli – Tomorrow’s Dreams 4vp
23. Cecilia Cedarhill – Mistral’s Freedom 4vp
24. July – PKSTU Krembel 4vp
25. Oliver Harper – Prisonbreak 4vp
26. Janna Kaajapuro – Sharazan 4vp
27. July – Black Coldness 4vp
28. Sisla – Yesenia RH 4vp
29. Kerry Fortun – Tisned 4vp
30. Ronja Allén – Rockyroad II 4vp
31. Avra – Tokastiel 4vp
32. Katrin Karinen – Mielikuvitusmatkan Amiranda 8vp
33. Jemina Hamburg – HM Hallegaaf 8vp
34. Rosa Mäkinen – Hopeahelmen Poikakaveri 8vp
35. Emma Aro – Arizona 8vp
36. Senja – Vencedor 8vp
37. Alma Korhonen – General Comparade 8vp
38. Iris Rivers – Triste Ombrage 12vp
39. Josefina Rosengård – Tigraine 12vp
40. Fanny Lemmilä – Mayor of Hills 12vp

Hylätty:
Inna – Halcyone
Anzkuli – Sarby Cart
Natalia Siilo – Manchester Hope

Tiedot

Päivämäärä:
12.8.2018
Tapahtumaluokat:
,